Služby

Vyberte si z našej širokej ponuky

Cisco Meraki

Cisco Meraki je technológia, ktorá umožňuje správu sieťových a aplikačných služieb prostredníctvom užívateľsky priateľského grafického rozhrania. Meraki zariadenia tvoria kompletnú skupinu sieťových produktov ako bezdrôtových sietí (Wireless lan), bezpečnostné zariadenia (Security appliances) , prepínače (Switches), Mobility manažment (Mobility Management).

Pomocou Cisco Meraki technológie sa výrazne zjednoduší a sprehľadní obsluha celej siete.

Wireless lan

Cisco Meraki prístupové body (APs) sú koncipované tak, aby umožnili čo najrýchlejšie pripojenie, lepšiu užívateľskú kapacitu, ako aj pokrytie. Od jednoduchých auditov až po hĺbkové penetračné testy. Vyhľadávame v rámci penetračných testov zraniteľnosti systémov, v rámci sociálneho inžinieringu vyhľadáme zraniteľnosti v ľudskom faktore. Poskytujeme možnosť voľby bezpečnostného auditu podľa intenzity a hĺbky auditu.Cisco Meraki je technológia ktorá umožňuje správu sieťových a aplikačných služieb prostredníctvom užívateľsky priateľského grafického rozhrania. Meraki zariadenia tvoria kompletnú skupinu sieťových produktov ako bezdrôtových sietí (Wireless lan), bezpečnostné zariadenia (Security appliances) , prepínače (Switches), Mobility manažment (Mobility Management).

Technológia CMX je schopná zobraziť v reálnom čase štatistiku o pohybe užívateľa(prípadne návševníka) bez dodatočných nákladov. Dáta zozbierané pomocou APs sú synchronizované s Cisco Meraki cloudovou technológiou, ktorá zabezpečí ich automatické zobrazenie sa v grafickom rozhraní. S týmito dátami môžete ďalej pracovať a sledovať trendy v návštevnosti, zotrvanie návštevníka na danom mieste, alebo porovnať pomer nových vs. opakujúcich sa návštev.

Security

Cisco Meraki MX bezpečnostné zariadenia zjednodušujú nasadenie sieťovej infraštruktúry v rámci veľkého počtu distribučných lokalít. Keďže ide o cloudovú technológiu, jej inštalácia a vzdialená správa sú jednoduché, čo pomáha znižovať náklady na správu. Zároveň ide o rovnako spoľahlivé technológie. MX obsahuje komplexnú sadu sieťových služieb pričom eliminuje potrebu viacerých zariadení. Služba zahŕňa najnovšie generácie firewallov, obsahových filtrov, WAN optimalizácií a agregáciu viacerých sieťových pripojení.

Tak aby čo najlepšie zabezpečili danú firemnú sieť, každé z Meraki Security zariadení podporuje niekoľko štandardných, bezpečnostných funkcionalít, napríklad stavové paketové filtre (stateful firewall), či integrované IPS (systémy prevencie prieniku). Grafické rozhranie poskytuje užívateľovi jasný prehľad a kontrolu nad všetkými bezpečnostnými zariadeniami z ktoréhokoľvek prístupového bodu a to kedykoľvek a kdekoľvek.

Prepínače (Switches) centralizovaného manažmentu v cloude s výkonnými a spoľahlivými prístupovými platformami. Vďaka manažmentu v cloude môžete okamžite konfigurovať a monitorovať tisíce prepínacích portov a to všetko užívateľsky jednoducho.

Mobility manažment

Mobility manažment ocenia organizácie hlavne kvôli jednoduchej a bezpečnej kontrole množstva mobilných a desktopových zariadení, zabezpečení hladkého nábehového procesu nových zariadení a automatickému uplatňovaniu rôznych bezpečnostných politík.

Ako to celé funguje?

Ktorýkoľvek produk z Cisco Meraki stačí rozbaliť a pripojiť do svojej firemnej infraštruktúry. Zariadenie sa automaticky spojí cez protokol SSL, zaregistruje sa vo vašej sieti a stiahne potrebnú konfiguráciu. Meraki hardwer je riadený z cloudu, čo umožňuje jednoduchú kontrolu nad všetkými zariadeniami. Bezpečnosť riešenia je zabezpečená tak, že sieťové zariadenia komunikujú s dátovým centrom cez bezpečný protokol, oddeľujú tak dáta potrebné na komunikáciu od tých užívateľských. Zariadenia je možné konfigurovať cez mobilnú aplikáciu, alebo webové rozhranie, čo nielen zjednodušuje správu, ale aj znižuje náklady na prevádzkový tím. Napriek jednoduchej obsluhe je technológia dostatočne robustná na to, aby spĺňala požiadavky firiem všetkých veľkostí.

Výhody:

  • Rýchla implementácia a obsluha
  • Jednotný pohľad na firemnú infraštruktúru bez ohľadu na umiestnenie zariadenia
  • Rýchla detekcia porúch na zariadeniach a ich rýchla výmena
  • Šetrenie prevádzkových nákladov
  • V pretavení CAPEX nákladov na OPEX a získaní tak väčšej flexibility

Prečo si vybrať nás?

Dôveryhodnosť

Na trhu pôsobíme už od roku 2008 a našu dôveryhodnosť potvrdzujú partnerstvá popredných spoločností v oblasti IT a hlavne množstvo spokojných zákazníkov, ktorí využívajú naše služby. Nie sme nováčikom a vieme, čo vaša IT infraštruktúra potrebuje a radi vám to ponúkneme. O našej kvalite hovorí aj certifikácia systémov manažérstva podľa normy ISO 9 001.

Profesionalita

Bezpečnosť vašich dát nedokáže chrániť len tak niekto. Obráťte sa teda na profesionálneho partnera. Naše bohaté skúsenosti potvrdzujú školenia, ktoré naši zamestnanci absolvujú pravidelne, aby vám vedeli vždy poskytnúť adekvátne rady a zabezpečiť tak plynulý a ničím nerušený chod vašej infraštruktúry. Sme vlastníkom certifikácie 27 001, takže vaše dáta sú u nás v bezpečí.

Efektivita

Neponúkame vám riešenia, ktoré sú pre vás zbytočné, len aby sme na vás zarobili. Našim cieľom nie je nanútiť vám robustné riešenie, ktoré budete využívať na minimum, no zároveň návrh štruktúry berieme vážne aj s ohľadom na prípadné plány rozvoja vašej spoločnosti. Prioritou pre nás je vaša spokojnosť a bezpečnosť vašich dát.

Referencie

Úrad vlády Slovenskej republiky
Slovak Telekom, a.s.
ASBIS SK spol. s r.o.
EBA s.r.o.
Mercedes-Benz Slovakia, s.r.o.
Trenčianska vodohospodárska spoločnosť a. s.

Články viac článkov »

Cisco bude chrániť Európu z Krakova

Cisco bude chrániť Európu z Krakova

22.04.2016 | Spoločnosť Cisco otvára v poľskom Krakove nové centrum bezpečnostných operácií pre región Európy, Blízkeho východu, Afriky a Ruska. Jeho služby, od monitoringu a správy sietí až po komplexné či vzdialene poskytované bezpečnostné riešenia, budú môcť využívať aj slovenské firmy.

Čítať viac »

Kontakt


ReFoMa, s.r.o.
Dolné Rudiny 1
010 01 Žilina, Slovakia

+421 41/202 88 80 – sekretariát
+421 41/202 88 81 – technická podpora
+421 41/202 88 82 – obchodné oddelenie
IČO: 43892345
DIČ: 2022541378
IČ DPH: SK2022541378
Okresný súd Žilina, odd.: Sro, vl. číslo 20197/L

Bankové spojenie (IBAN):
SK13 1100 0000 0026 2582 3735